الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن  گوگل
برای خرید یا مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید.

در این مقاله به توضیح الگوریتم پنگوئن در گوگل میپردازیم.

 

مقاله های پیشنهادی:
الگوریتم های گوگل
بک لینک چیست؟
روش های ساخت بک لینک

 

 

الگوریتم پنگوئن (Penguin Algorithm) چیست و چرا به وجود آمد؟

الگوریتم پنگوئن

زمانی که گوگل کار خود را شروع کرد که فاکتورهایش را بر روی سایت ها پیاده کند، سایت های متقلب کار زیادی بودند که کارهایی خلاف قانون های گوگل انجام داده بودند. از محتوای تکراری و بی کیفیت بود تا بک لینک های اسپم و...

زمانی که گوگل متوجه محتواهای تکراری و کپی شده و غیر مفید در سایت ها شد ابتدا الگوریتم پاندا را ارائه داد و به سایت ها گوشزد کرد که تخلفات آنها مشخص خواهد شد. سایت هایی هم که در این عرصه ی دور زدن گوگل شرکت کرده بودند و در این مسیر حرکت کرده بودند سریعا دست به کار شدند و اقدامات لازم را انجام دادند اما خب الگوریتم پاندا بسیار باهوش عمل میکرد و متوجه تمام آنها میشد.

در همان حین که الگوریتم پاندا در حال فعالیت بود، گوگل متوجه این شد که فقط مشکل محتوای تکراری و بی کیفیت نیست بلکه روشهای دیگری هم موجود است که رتبه بندی را برای سایت های بی ارزش پررنگ کرده است و باز هم بی عدالتی برقرار شده است و اعتبار شرکتش در خطر است و کاربران رضایتمند نیستند.

کنگره ای برپا شد. گفته شد که ما به موردی برخورد کرده ایم که باید هر چه سریعتر حل شود.

آن مورد خطرناک چه بود؟

« بک لینک های اسپم و قراردادن کلمات کلیدی بسیار زیاد در صفحات سایت »

خب گوگل راه حلی برای این کار اندیشید.

این روش خیلی کارآمد بود و همچنان ادامه دارد.

شما اجازه ندارید که به سایت ها بک لینک های اسپم و غیر مرتبط را بدهید. این کار باعث افت رتبه خواهد شد و هم برای سایت شما بد است و هم سایت رقیبتان. در نهایت منجر به شکایت از شما و جریمه از طرف گوگل خواهید شد.

اگر شما لینک سایتتان را در سایت های زیادی قرار بدهید بدون آنکه فعالیت خاصی روی سایتتان داشته باشید و همچنین از طرف شبکه های اجتماعی بازخوردی نداشته باشید به سرعت شناسایی خواهید شد و حتما از طرف گوگل جریمه خواهید شد.

 

وقتی الگوریتم پنگوئن در سایت شما میگردد به این نتیجه مهم میرسد که :

این سایت وقتی 1000 بک لینک دارد و رتبه سایت خوبی هم دارد، پس چرا هیچ گونه فعالیتی در آن به خوبی قابل مشاهده نیست؟

به این نتیجه خواهد رسید که بله!!! بک لینک های اسپم!!!!

الگوریتم پنگوئن

متوجه این موضوع خواهد شد که این سایت از بک لینک های اسپم برای اثبات سایت خود استفاده کرده است و خب بسیار خوشحال است که توانسته یک مورد سایت متخلف را پیدا کند تا بتواند از لیست بهترین سایت ها آن را حذف کندو یا افت رتبه بدهد.

بله گوگل بسیار راحت شما را جریمه خواهد کرد. وقتی ببیند از قوانینش سرپیچی کرده اید، او هم شما را جریمه خواهد کرد که خب جریمه های گوگل به این صورت میباشد که میتواند باعث افت رتبه سایت شما شود و شما را از نتایج بالا به پایین سوق دهد. در نهایت اگر هیچکدام از اینها را رعایت نکنید گوگل شما را پنالتی خواهد کرد و شما حذف خواهید شد.

مورد بعدی که الگوریتم پنگوئن روی آن حساس است، این است که از کلمات کلیدی زیادی  در صفحاتتان استفاده میکنید که فقط نظر موتورجست و جوها را به خود جلب کنید. پس مخالف است و کارش را شروع خواهد کرد.

مثلا شما میخواهید در مورد کلمه کلیدی « سئو» در مطالبتان استفاده کنید ولی خب مطلب مفید و قابل درکی را ارائه نمیدهید. بلکه فقط در هر خط دلتان میخواهد که بنویسید سئو که گوگل شما را دریابد. یعنی برای کاربران و مشتری های خود ارزشی قائل نشده اید.

این کار کاملا اشتباه است که شما در مسیر آن قرار گرفته اید. ما در بیشتر مقالاتمان عنوان کردیم که رضایت کاربر اولویت گوگل است.

ما فقط باید رضایت کاربر را به دست آوریم تا بتوانیم رضایت گوگل را داشته باشیم. اگر فقط به این فکر هستیم که رضایت موتور جست و جوها را به دست آوریم، هم گوگل، هم کاربر و هم رتبه و ارزش سایتمان را از دست خواهیم داد. اگر توجه کنید هر راه حلی که گوگل ارائه میدهد به نفع خود شماست. شما در بین اولین ها مشاهده میشوید و شما با اینکار به اعتبار گوگل هم ارزش میبخشید.

اینبار هم الگوریتم پنگوئن در سایت شما میگردد و اگر با کلمات کلیدی باا و تکراری روبه رو شد، شما را شناسایی کرده و حتما جریمه خواهید شد و در صورت رعایت نکردن پارامترها حتما حذف خواهید شد و گوگل شما را در نهایت پنالتی خواهد کرد.

پس برای بهینه سازی سایت خود با پنگوئن جان گوگل مهربان رفتار کنید. پنگوئن بسیار باهوش است.

 

 

مقاله های مرتبط:
الگوریتم پاندا
الگوریتم مرغ مگس خوار
الگوریتم کبوتر

 

با مجموعه ایماهو همراه باشید.

رفتن به صفحه اصلی

 

برای دیدن رزومه مجموعه نرم افزاری ایماهو اینجا کلیک کنید.

 
لطفا نظرات و سوالات خود را برای ما بنویسید.
 
برای سفارش پروژه های سئو و طراحی سایت همین حالا با تماس بگیرید (همراه با مشاوره رایگان)
 
09907104568
09305365207
 

نظرات

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟