وظایف خانه هوشمند

وظایف خانه هوشمند
برای خرید یا مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید.

وظایف خانه هوشمند چیست؟

در مقاله های قبل در مورد خانه های هوشمند و ویژگی ها و امکانات آن صحبت کردیم. در این مقاله میخواهیم به تشریح خانه هوشمند بپردازیم و صحبتی مفصل در این رابطه داشته باشیم. پس با مجموعه ایماهو همراه باشید.

وظایف Smart Home چیست؟

یک راه برای ساختن خانه هوشمند خرید اجزای زیادی مانند حسگرها، لامپ های هوشمند، دوربین های امنیت، بلندگوها و دستگاه های دیگر و اتصال همه آنها به یک هاب است که به آنها کمک می کند تا از طریق تلفن هوشمند خود در ارتباط با یکدیگر و با شما باشند. اما بگذارید واقع بین باشیم: این مورد می تواند هزینه زیادی را صرف کند و وقت زیادی را صرف کند و برای برخی افراد، این فقط کار بیش از حد است. اگر خواسته ها و نیازهای شما ساده تر باشد، فقط چند محصول نسبتاً ارزان قیمت، از کالاهایی را که یک خانه هوشمند با رده بالا می تواند تحویل دهد و با بودجه بسیار کمتری ارائه می دهد.

و اگر اطمینان حاصل کنید که آن محصولات خانه هوشمند با یکدیگر سازگار هستند، یک پایه محکم می سازید که می توانید با گذشت زمان گسترش دهید. نکته مهم این است که بدانید کدام کالاهای خانگی هوشمند به یک مرکز خانگی هوشمند وابسته نیستند تا بتواند این کار را انجام دهد. در حالی که هاب مزایایی را ارائه می دهد، مهمترین آن داشتن یک رابط کاربری واحد برای کنترل همه چیز است .آنها همیشه ضروری نیستند. 
 
 
 

وظایف سیستم مدیریت هوشمند در ساختمان ها و دیگر مکان ها:

خانه هوشمند یا همان Smart Home قادر است که وظایف زیادی را در خانه انجام بدهد و بسیار راحت و کارآمد آن را کنترل کند. خانه هوشمند بسیار زیبا و قشنگ توانایی هایش را به رخ میکشد و همه را به سمت خود جذب میکند.
پس با هم به سراغ وظایف خانه هوشمند برویم تا این تکنولوژی پیشرفته را بهتر بشناسیم.

برخی از وظایف خانه هوشمند یا Smart Home

 
 
در واقع   Smart Home برای کنترل تجهیزات ساختمانی مانند تجهیزات مکانیکی، الکتریکی، برقی و ... کاربرد دارد. آنها را همیشه کنترل و چک میکند و در صورت وجود خطر احتمالی و یا خرابی سریعا اطلاع میدهد و صاحبخانه را از این موضوع باخبر خواهد کرد. وظیفه خانه هوشمند این است که مراقب باشد تجهیزات در چه وضعیتی به سر میبرند و تا حد امکان از آنها مراقبت کند. به ما این اطمینان خاطر را خواهد داد که بتوانیم به آن اعتماد کنیم و همه چیز را به دست خانه هوشمند بسپاریم.

کنترل تاسیسات مکانیکی و الکتریکی

 
 
 
این خانه هوشمند تجهیزات مکانیکی و الکتریکی خانه را مورد بررسی خود قرار خواهد. به تمامی جوانب خانه میپردازد و در صورت وجود خطر احتمالی و یا خرابی سریعا پیغامی مبنی بر این موارد را خواهد داد. بنابراین خانه هوشمند میتواند با چک و بررسی کردن تمامی تجهیزات خانه و یا ساختمان به شما آرامش خاطر دهد و همچنین از هزینه های اضافی جلوگیری کند.

کنترل سیستم های روشنایی

 
 
 
Smart Home به شما در کنترل سیستم های روشنایی خانه کمک خواهد کرد. سیستم های روشنایی خانه در واقع یکی از پارامترهای اصلی هر خانه ای است که نیاز به بررسی دارد. چون هیچ فردی دوست ندارد در جای تاریکی زندگی کند. پس خانه هوشمند این امکان را فراهم کرده است که سیستم های روشنایی خانه را کنترل و بررسی کند. علاوه بر اینکه مشخص میکند که در کدام قسمت ها خرابی وجود دارد و به بررسی آن میپردازد و میتواند سیستم خاموش و روشن کردن این پرامتر را نیز مشخص کند. مثلا زمان خاموش بودن لامپ ها و یا زمان روشن بودن لامپ ها و دیگر سیستم های روشنایی را برنامه ریزی میکند.
صد در صد در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد و در کنار کم مصرف بودن این انرژی ها نیز، هزینه پرداختی شما به حداقل خود میرسد.

کنترل تهویه مطبوع 

 
 
 
همه ی ما انسان ها به طور ذاتی از بوی خوش لذت میبریم و سعی میکنیم که همیشه تمیز و آراسته همه جا ظاهر شویم. البته این ویژگی ذاتی است ولی به این معنا نیست که همه انسان ها آن را رعایت میکنند. اما خب اکثریت عاشق تمیزی و بویی مطبوع برای زندگی کردن هستند. خانه هوشمند میتواند همیشه محیط خانه را مطبوع و مرتب نگه دارد. به شما حس آرامش بدهد. Smart Home به راحتی محیط خانه شما را تهویه و مطبوع خواهد کرد.

سیستم اعلام حریق و کنترل دود 

 
این ویژگی بسیار زیبا جلوه داده شده است. سنسورهایی دارد که کاملا به این موضوع حساسیت دارد و کاملا مراقب خطرات جانبی و احتمالی از طریق این ویژگی میباشد. Smart Home تمام ویژگی هایی از این قبیل را در نظر میگیرد. این خانه هوشمند سریعا به این خطرات و اعلام ها عکس العمل نشان خواهد داد. شما را از این ماجراها مطلع خواهد کرد.
شما با خانه هوشمند نباید نگران هیچ چیزی باشید.

کنترل تردد و حفاظت 

خانه هوشمند یا همان Smart Home  این قابلیت را دارد که از خانه شما حفاظت کند و اجازه ورود هر فردی به خانه شما را ندهد. پس شما دقیقا از رفت و آمد و تردد افراد در خانه تان حتما با خبر میشوید که در مقاله ی امکانات خانه هوشمند بیان کردیم که این ویژگی دارای یک دستگاه کارتخوان میباشد که  هنگام ورود به خانه، حتما باید کارتی مبنی بر شناسایی شما توسط کارتخوان خانه هوشمند بارکدخوانی شود و در صورت ثبت این بارکد در دستگاه کارتخوان، شما اجازه دارید به خانه وارد شوید.

مدیریت آسانسورها در زمان های خاص

 
 
 
در واقع خانه هوشمند از هیچ ویژگی که در واقع نیاز اصلی یک فرد به شمار میرود عقب نیست و همگام با آن به کمک انسان ها آمده است که از این قاعده ی مدیریت آسانسورها دور نیست. در واقع اولویت بندی ها را در آسانسور تطبیق خواهد داد، دیگر امکانات موجود در آسانسورها را بررسی میکند و با محیط تطبیق خواهد داد. هر ایراد و مشکل فنی را بررسی میکند و پیغامی مبتنی بر خرابی قطعه ای را خواهد داد و ...
در واقع در همه حال چشمش همانند جغد دقیق است و به همه جا در برنامه ها ی خاص و زمان های مشخص شده سر میزند و سرک میکشد و از هیچ چیزی در خانه بی خبر نیست و پیوسته در حال بررسی وسایل و تجهیزات دوست داشتنی شما می باشد.
 
  • بلندگوهای هوشمند

چه چیزی راحت تر از بیرون کشیدن تلفن هوشمند برای کم نور شدن چراغ های شب فیلم است؟ گفتن "کم کردن چراغها" و داشتن یک بلندگو هوشمند که به نور هوشمند شما متصل است، این کار را برای شما انجام می دهد. 

 

یكی از وظایف اصلی خانه هوشمند، توانایی كنترل دستگاههای هوشمند شما از راه دور و دریافت طیف وسیعی از هشدارهای مربوط به تلفن همراه شما است.

یک سیستم اتوماسیون خانگی به طور معمول دارای یک مرکز است. اما چرا این کار ضروری است؟

خوب، با وجود رقابت بسیار زیاد در عمودی اتوماسیون منزل، استانداردهای یکپارچه و پروتکل های ارتباطی متنوعی وجود دارد. با داشتن یک مرکز شخص ثالث که به عنوان دروازه نیز شناخته می شود، شما یک نوع مترجم برای اطمینان از هماهنگی بین دستگاه هایی که ممکن است به همان زبان صحبت نکنند، اطمینان دارید.

دیگر وظایف خانه هوشمند:

وظایف سیستم مدیریت هوشمند در خانه ها و  ساختمان ها

هم اکنون سيستمهای یکپارچه مدیریت هوشمند ساختمان، در ساختمانها، آسمان خراشها و برجهای تجاری، اداری و مسکونی و  یا مجتمع های صنعتی کنترل بخشهای مختلفی را به عهده دارند .

سيستمهای روشنایی

خانه هوشمند وظیفه دارد که تمامی سیستم روشنایی خانه را کنترل کند. به این صورت که بداند چه مواقعی روشنایی خانه را خاموش یا روشن کند.

• تأسيسات سرمایش و گرمایش

کنترل دمای خانه از دیگر وظایف خانه هوشمند میباشد. در واقع باید براساس دما و هوای خانه بتواند آن را کنترل کند و بتواند براساس آن دمای خانه را بررسی کند.

سيستمهای کنترل تردد

وظیفه ی یک ساختمان یا خانه هوشمند در این است که بتواند رفت و آمد و تردد افراد را کنترل و بررسی کند و از ورود افراد غیرمجاز جلوگیری کند.

سيستمهای نظارت تصویری

کنترل و نظارت از طریق مانیتورها و سیستم های نظارت

تجهيزات اندازه گيری 

سيستمهای اعلام حریق

یک خانه هوشمند این وظیفه را دارد که تمامی سیتمهایی که مربوط به اعلام حریق یا نشتی گاز یا برق و ... است را کاملا در اختیار داشته باشد و بررسی کند. در مواقعی که کسی در خانه نیست باید کاملا این تجهیزات را کنترل کند و در صورت نبودن صاحبخانه، بتواند وسایل برقی را خاموش کند و از هر خطر احتمالی جلوگیری کند.

سيستمهای امنيتی و حفاظت پيرامونی

یک خانه برای این هوشمند میشود که امنیت آن چندبرابر شود و بتواند از هرگونه خطر احتمالی جلوگیری شود. این روزها دزدی از خانه ها زیاد شده است و باید در  حدی خانه ایمن باشد که کسی که فکر دزدی به سرش میزند، فکر کند که الان شخصی در خانه وجود دارد. که در واقعیت وجود ندارد. یک خانه یا ساختمان هوشمند فضا را واقعی جلوه میدهد و باعث میشود که افراد فکر کنند که در خانه افرادی در حال زندگی کردن هستند.

آسانسورها

 
 
 
 
لطفا نظرات و سوالات خود را برای ما بنویسید.
 
در رابطه با خانه هوشمند در شیراز با تماس بگیرید
(همراه با مشاوره رایگان)
 
09907104568
09359840831

نظرات

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟