دلایل هوشمندسازی خانه هوشمند

دلایل هوشمندسازی خانه هوشمند

دلایل هوشمندسازی خانه هوشمند چیست؟

فناوری هر روز پیشرفت می کند و داشتن خانه هوشمند بسیار ضروری است. در گذشته خانه های هوشمند بخشی از یک سبک زندگی لوکس محسوب می شدند اما امروزه آنها به بخش مهمی از زندگی ما تبدیل شده اند. در این مقاله قصد داریم برخی از دلایل اساسی که چرا شما باید خانه خود را به خانه ای هوشمند تبدیل کنید به اشتراک بگذاریم.
دلایل هوشمند سازی خانه هوشمند
 

1- ایجاد محیطی مطلوب برای افراد حاضر در ساختمان . 

محیطی دلنشین را در محیط و ساختمان شما بوجود خواهد آورد. هر آنچه را که شما دوست دارید. 

2- استفاده بهینه از تجهیزات و افزایش عمر مفید آنها.

خانه هوشمند از خود شما نسبت به تجهیزات و وسایل خانه شما دلسوزتر است. در مصرف انرژی آنها صرفه جویی میکنند. از کارکرد زیادی و پرفشار آنها جلوگیری میکنند و ...
پس دیگر نمیخواهد نگران خرابی زود به هنگام وسایل خانه و ساختمانتان باشید.
 
اهمیت هوشمند سازی خانه هوشمند
 

3- ارائه سیستم کنترلی با قابلیت برنامه ریزی زمانی عملکرد.

برنامه ریزی برای تمام کارهای شما و تجهیزاتتان در خانه. برنامه ریزی دقیق و درستی را انتخاب میکند و بوسیله ی آن کارهایش را انجام خواهد داد.

4- کاهش چشمگیر هزینه هاي مربوط به نگهداری و بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژي.

در هزینه های شما صرفه جویی خواهد شد. مصرف آب و برق و گاز شما را حداقل خودش میرساند و شما از نظر هزینه های متفرقه تا حدودی آسایش خواهید داشت.
 
اهداف هوشمند سازی خانه هوشمند
 

5- عدم نیاز به پیمانکار دائمی ساختمان.

در صورت داشتن خانه ای اتوماتیک میخواهید پیمانکار استخدام کنید؟ پول خوبه داشته باشی اما نه برای هزینه های اضافی! بله! درست شنیدید!هزینه های اضافی!!!
خانه هوشمند آمده است تا هزینه های اضافی و متفرقه شما را از بین ببرد. خانه ای که اتوماتیک طراحی میشود به همه جای خانه فکر کرده است و شما دیگر نیازی ندارید که به پیمانکار بگویید تا خانه شما را بررسی کند. به خانه هوشمند بسپارید. از یک پیمانکار خبره تر است.

6- امکان مانیتورینگ و کنترل تمامی نقاط تحت کنترل از طریق یک PC و یا اینترنت .

موجود بودن امکاناتی نظیر مانیتورینگ در خانه. شما میتوانید از نقطه به نقطه ی خانه ی خود مطلع باشید و روزانه بدون اینکه به اتاق ها و آشپزخانه سر بزنید از طریق مانیتورینگ از تمامی نقاط خانه تان مطلع شوید.
 
اهمیت هوشمند سازی خانه هوشمند
 

7- با توجه به یکپارچه سازی ساختمان، تمام تجهیزات بصورت هماهنگ کارکرده و امکان تداخل و بروز مشکلات ناشی از عدم هماهنگی از بین می رود.

در واقع هیچ خلل و بی برنامگی را در خانه هوشمند نخواهید دید. بسیار منظم و بدون هر گونه عیب و ایرادی آن را انجام خواهد داد.

8- امكان گرفتن گزارش هاي آماري از تمامي تجهيزات و عملكرد آنها به منظور بهينه سازي مصرف و عملكرد. 

بررسی تمام تجهیزات و امکانات در خانه و دادن گزارش های دقیق.
 
 وظایف هوشمند سازی خانه هوشمند
 

9- کارآیی:

با یک دکمه لمسی یا برنامه تلفن همراه، می توانید اسباب بازی ها یا سیستم های بی شماری را کنترل کنید. با کمک دستگاه هوشمند می توانید گرمایش و سرمایش خود را نیز انجام دهید و همچنین با یک کلیک از هر کجای خانه خود چراغ ها را روشن و خاموش کنید. این فقط یک روش کارآمد نیست بلکه به شما در صرفه جویی در مصرف برق نیز کمک می کند.

10- راحتی:

داشتن یک خانه هوشمند به شما امکان می دهد با بسیاری از وسایل و سیستم های الکترونیکی از سراسر خانه یا در سراسر جهان مقابله کنید. سایه ها را بکشید، چراغ ها را روشن کنید و امنیت را کنترل کنید. ویژگی های ذکر شده خانه هوشمند برای متقاعد کردن فرد برای تبدیل خانه های خود نیز کافی است.
 
چرا خانه مان را هوشمند کنیم؟

11- آسایش:

خانه های هوشمند زندگی شما را راحت می کنند. برای انجام توابع مختلف نیازی به حرکت در تمام خانه نیست. با استفاده از دستگاه های هوشمند می توانید تمام کارهای خانه را از طریق برنامه ها در حالی که راحت روی صندلی و یا در رختخواب نشسته اید انجام دهید.

12- آرامش:

یک خانه هوشمند همچنین یک راه مهم برای ایجاد آرامش است. علاوه بر این، می توانید درب گاراژ خود را به درستی از طریق یک اپلیکیشن نیز بررسی کنید. لازم نیست نگران بیرون رفتن برای بررسی باشید.

13- شخصی سازی:

خانه های هوشمند همچنین به شما امکان می دهند وسایل الکترونیکی را به روشی که دوست دارید، آنها را داشته باشید.می توانید سایه ها را به طور خودکار در یک زمان مشخص بکشید، روشنایی فضای داخلی و همچنین روشنایی در فضای باز را مطابق انتخاب خود تنظیم کنید. به همین ترتیب، شما می توانید هر مورد الکترونیکی را مطابق میل خود سفارشی کنید و علاوه بر این، می توانید زمان بندی را برای انتخاب های مختلف نیز اجرا کنید.
 
روش های هوشمندسازی خانه
 
به غیر از این مزایا، برخی از دلایل اساسی نیز وجود دارد که باعث می شود خانه خود را به خانه ای هوشمند تبدیل کنید. در واقع دلایل دیگری برای هوشمندسازی خانه وجود دارد:

امنیت:

تروریسم و جنایات کوچک بسیار متداول است و در این دوره، همه می خواهند خانه خود را امن کنند. خانه های هوشمند به شما امکان می دهند خانه خود را ایمن کنید و همچنین به شما این امکان را می دهد تا امنیت را به راحتی از طریق تلفن های هوشمند خود کنترل کنید.

صورتحساب خدمات

روز به روز دنیا گران می شود و مردم بسیار نگران قبض های خدمات خود هستند. خانه هوشمند به شما اطمینان می دهد که در مصرف برق صرفه جویی کنید و قبض های مصرفی و آب را کاهش دهید. غالباً مشاهده می شود که چراغ ها به دلیل تنبلی ایستادن و خاموش کردن آنها روشن می شوند. یک خانه هوشمند به شما امکان می دهد چراغ ها و سایر وسایل الکترونیکی را حتی در هنگام خوابیدن و خوابیدن خاموش کنید. این مقدار زیادی از پول نقد را برای شما ذخیره می کند.

زنگ هشدار خانگی

آتش سوزی و سرقت فقط دو واقعه است که می تواند خانه شما را ویران کند یا جان دوستان و خانواده را به خطر اندازد. دستگاه های خانگی هوشمند می توانند شما را از طریق هشدارها و اعلان هایی که می توانند برای نجات جان شما کافی باشند، از این قبیل وقایع آگاه سازند.
اگر به دنبال ارتقاء خانه خود به یک خانه هوشمند هستید، با یکی از اعضای تیم حرفه ای ما صحبت کنید.

فواید و دلایل هوشمند سازی چیست؟

بصورت کلی هوشمند سازی در هر بستری که اتفاق بیافتد فواید زیادی را برای آن به همراه دارد که رضایت افراد زیادی را به دنبال دارد که عمومی ترین این فواید را می توان بصورت زیر بر شمرد:

 • صرفه جویی در زمان و وقت شما به این دلیل که نیروی انسانی حذف شده است و جای خود را به تجهیزات اتوماتیک و هوشمند داده است.
 • صرفه جویی در مصارف انرژی به این دلیل که مصارف اضافی حذف میشوند و آنها را به صورت اتوماتیک میتوان کنترل کرد.
 • نیروی انسانی حذف میشود، بنابراین خطای آن هم کمتر خواهد شد و به حداقل خود میرسد.
 • عمر تجهیزات و وسایل منزل هوشمند شما افزایش می یابد.
 • برای همه کارهای موجود در خانه برنامه ریزی خواهد شد و تمام کارها براساس یک برنامه منظم و هماهنگ جلو میرود.
 • برنامه ریزی برای موضوعاتی همچون تعمیرات یا نگهداری یا حذف و اضافه کردن وسیله ای به خانه یا ساختمان
 • مدیریت خانه هوشمند از راه دور و مدیریت تقریبا تمامی فرآیندها در خانه ی ساختمان یا هتل هوشمند یا ...
 • امکان چک کردن و بازبینی و کنترل خطا در هر زمانی از روز که بخواهید.
 • ثبت تمامی اتفاق ها و رویدادها و همچنین ذخیره تمام اطلاعات موجود
 • داشتن سیستم های هشداردهنده و اطلاع رسانی

تمامی موارد بالا یکی دیگر از دلایل هوشمندسازی خانه و ساختمان و دیگر مکان های موجود میباشد.

 
 
 
لطفا نظرات و سوالات خود را برای ما بنویسید.
 
برای سفارش اپلیکیشن و طراحی سایت همین حالا با تماس بگیرید (همراه با مشاوره رایگان)
 
09907104568
09359840831

 

مقاله پیشنهادی ما به شما:

خانه هوشمند و هوشمندسازی منازل چگونه انجام میشود؟

 

 

 

نظرات

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟