ساختمان هوشمند TIS و شرکت هوشمند TIS در هوشمندسازی خانه

ساختمان هوشمند TIS و شرکت هوشمند TIS در هوشمندسازی خانه
برای خرید یا مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید.

معرفی خانه هوشمند TIS

 

به این سوالات شما در رابطه با ساختمان هوشمند tis پاسخ خواهیم داد:
 

1- ساختمان هوشمند tis چیست؟

2- کاربردهای ساختمان هوشمند تی آی اس چیست؟

3- چرا هوشمند سازی ساختمان متداول شد؟

4- هدف از هوشمند سازی ساختمان با برند tis چیست؟

5- آیا تکنولوژی“هوشمند سازی ساختمان تی آی اس” مختص ساختمان های جدید است؟

6- شیوه های اجرا و پیاده سازی سیستم های هوشمند مدیریت ساختمان و bms با تجهیزات tis چگونه خواهد بود؟

7- هوشمندسازی ساختمان با برند tis مقرون به صرفه است یا knx؟

8- چگونه برند های معتبر هوشمند سازی ساختمان را بشناسیم؟

9- مزایای ساختمان های هوشمند چیست؟

10- هزینه انجام پروژه های ساختمان هوشمند تی آی اس چقدر است؟

خانه هوشمند چیست؟

تقریبا همه ما به نوعی از هوشمندسازی در فعالیت های روزمره استفاده می کنیم درهای اتوماتیک پارکینگ ها، ساعت های زنگ دار، تایمر اجاق گاز، ریموت کنترل ها و … . اما وقتی صحبت از خانه هوشمند می کنیم منظورمان چیزی بیشتر از این هاست.

یک خانه هوشمند به زبان ساده، خانه یا ساختمان مدرنی است که همه اجزا و لوازم برقی آن به وسیله یک سیستم مرکزی یکپارچه شده و به خوبی با هم کار می کنند. در خانه هوشمند شما به راحتی می توانید همه چیزِ خانه را از هرکجایی که هستید حتی اگر آن سر دنیا باشید به راحتی کنترل کنید. می توانید برای بخش های مختلف خانه برنامه های از پیش تعیین شده داشته باشید یا در زمان هایی که خانه نیستید بر بخش های مختلف خانه نظارت کنید. خانه هوشمند به معنای واقعی مجموعه ای هوشمند است که علاوه بر کنترل پذیر بودن می تواند تا حدی با عادت های شما هم مطابقت پیدا کند. حالا این مجموعه هوشمند چطور کار می کند؟

شرکت هوشمند :TIS

TIS مخفف Texas Intelligent Systems است. این شرکت چینی در زمینه محصولات خانه هوشمند فعالیت میکند. تجهیزات TIS براساس استاندارد UL می باشد و تکنولوژی مورد استفاده آن  TEXAS INSTRUMENT می باشد. این شرکت با توجه به نظرات و بازخورد مشتریان خود اقدام به تولید محصولات جدید و همچنین در زمینه ی پژوهش و توسعه ی شرکت و رفع نواقص احتمالی بسیار فعال می باشد. نمایندگان TIS در استرالیا، هنگ کنگ و خاورمیانه فعال هستند.

معرفی قطعات و محصولات هوشمندسازی TIS

استاندارد UL چیست و چه اهمیتی دارد؟

(UL (underwriters laboratory، صد و بیست سال پیش به منظور تست محصولات در آمریکا پایه گذاری شد و جزء معدود شرکت هایی است که اجازه فعالیت از جانب اداره ایمنی و بهداشت حرفه ای ایالات متحده آمریکا (OSHA) کسب کرد. امروزه استاندارد  UL به عنوان یک استاندارد جهانی با بیش از ۱۲۰ مرکز بازرسی از ۱۰۲ کشور جهان مشتری دارد. اغلب برای اطمینان از تولید محصولاتی که گواهی UL دریافت کرده اند، بازرسان این شرکت، چندین بار در سال به واحد تولیدی مراجعه کرده و محصولات را تست می کنند. UL در ۵ زمینه مختلف از جمله محیط زیست، بهداشت و حیات، ایمنی و پروژه های دانشگاهی به صورت تخصصی فعالیت می کند. نشان استاندارد UL روی هر محصولی، نشانی معتبر در سراسر دنیا محسوب می شود. فراموش نکنید که هنگام خرید گاوصندوق حتما گواهی استاندار‌های معتبر را از فروشنده بخواهید. خصوصا هنگامی که محصول بیش از اندازه ارزان به نظر می‌رسد؛ چرا که قرار داشتن در این فهرست بنابر لازمه‌های کیفی، می‌تواند روی قیمت گاوصندوق موردنیاز شما تاثیر زیادی داشته باشد.

تکنولوژی  Texas Instrumentچیست؟

در این تکنولوژی تلاش می شود تا جهانی هوشمندتر، ایمن تر و سرگرم کننده تر داشته باشیم.

آموزش برنامه نویسی سیستم هوشمند TIS

 

ساختمان هوشمند tis چیست؟

در واقع ساختمان هوشمند، ساختمانی است که تمامی عناصر و تجهیزات آن به یکدیگر متصل هستند و به یکدیگر مرتبط هستند. این تجهیزات از طریق اینترنت به یکدیگر مرتبط هستند و تمامی کارها به صورت اتوماتیک و یکپارچه صورت میگیرد.
در واقع ساختمان های هوشمند tis، محیطی پویا و مقرون به صرفه را برای افراد بوجود می آورد که بسیار کاربردی و حلال خواهد بود. این نوع ساختمان ها بسیار مدرن هستند و در دنیای تکنولوژی حرف بسیاری برای گفتن دارند.
امروزه، بازار جهانی ساختمان‌های هوشمند در چهار گروه بازار محصولات، بازار کاربر نهایی، بازار فناوری و بازار اپلیکیشن جا می‌گیرد.
در واقع ساختمان های هوشمند tis به صورت یکپارچه تمامی اجزا را به یکدیگر متصل میکنند. در این نوع ساختمان های هوشمند ارتباطات و امنیت به چشم میخورد. سامانه های مدیریت و مرکزی در راس کار قرار خواهند گرفت و به صورت مرکز تمامی تجهیزات فعال خواهد بود.
 
تعریف ساختمان‌های هوشمند به این صورت ارائه شد: «آمیزه‌ای از نوآوری‌های فنی و غیرفنی به همراه نظام مدیریتی پیچیده که سرمایه صرف آن شده است.

تفاوت ساختمان های هوشمند tis با ساختمان های معمولی در چیست؟

در واقع این نوع ساختمان ها، دارای یک مرکز اصلی است که به تمامی تجهیزات ساختمان دستور میدهد و ارتباطات آنان را با یکدیگر فراهم میکند. درواقع این سیستم مرکزی باعث میشود که تجهیزات دیگر به طور پیوسته و در زمان مناسب نسبت به فعالیت خود واکنش نشان بدهند.

مزایای ساختمان هوشمند  tis چیست؟

1- صرفه جویی در هزینه ها

یک ساختمان هوشمند با برند tis یا هر نوع بذند دیگری میتواند از نظر هزینه و قیمت شما را مجاب کند تا ساختمانی هوشمند و زیبا داشته باشید. شما در ابتدا برای ساختمان خود هزینه خواهید کرد و بعد از آن نیازی ندارید. مگر اینکه بخواهید جدیدترین تجهیزات را جایگزین کنید یا چیزی را در ساختمان هوشمند tis کم و زیاد کنید.

2- داشتن ساختمانی مدرن

شما با داشتن یک ساختمان هوشمند با برندهای tis و ... میتوانید ساختمانی را برای خود بسازید که تا سالیان دور هم از آن مطمئن باشید و بتوانید در یک ساختمان بسیار مدرن و جدید زندگی کنید.

3- صرفه جویی در زمان

زمان شما برای انجام هر کاری به حداقل خواهد رسید و کمترین زمان را صرف تمام کارهایتان خواهید کرد. به همین دلیل، کارهای روزمره شما به سرعت انجام خواهد شد و نیزی ندارید برای همه آنها حتی وقتی هم بگذارید.

4- رفاه و آسایش برای افراد خانه و ساختمان

تمامی افرادی که در ساختمان در حال تردد و رفت و آمد هستند، در اوج راحتی و آرامش به سر میبرند. در یک ساختمان هوشمندtis شما کاملا ایمن هستید و میتوانید لذت ببرید. چراکه وقت خود را صرف کارهای بیهوده نخواهید کرد.

5- قابلیت کنترل پذیری

در یک ساختمان هوشمند tis، همه ی تجهیزات و امکانات قابل کنترل هستند و در یک راس همه ی این تجهیزات بررسی خواهند شد. چراکه ساختمان هوشمند باید بتواند به طور منظم فعالیت کند تا خللی در هیچ کدام از کارها پیش نیاید. اگر یک ساختمان هوشمند نتواند تمام تجهیزات را با یکدیگر کنترل کند با ساختمان های سنتی فرقی ندارد. پس یکی از وظایف و موارد اصلی خانه هوشمند سیستم کنترل پذیری آن میباشد.
 

در ساختمان های هوشمند با برندهای tis یا هر نوع برند دیگری این قابلیت ها اجرایی هستند:

  • روشنایی هوشمند در ساختمان های هوشمند به صورت کارآمد و یکپارچه اجرا خواهد شد که این قابلیت، تضمین کاهش در مصرف انرژی را دارد.
  • داشتن پارکینگ هوشمند در هوشمندسازی ساختمان از دیگر مزایای آن شمرده میشود که در ساختمان های هوشمند وجود دارد. در پارکینگ های هوشمند، دوربین و سنسورهای هوشمند وجود دارد که هرکدام کارایی مخصوص به خود را دارد.
  • داشتن امنیت بسیار بالا در ساختمان های هوشمند tis که این امکان با بهره گیری از دوربین ها و سنسورهای امنیتی رصد خواهد خورد و همچنین از طریق سیستم های اعلام خطر و ...
  • دارای سنسورهای متصل شده و هماهنگ با سیستم های هوشمند سرمایشی و گرمایشی و سیستم های امنیتی و روشنایی
  • داشتن تجهیزات و وسایل های مربوط به ساختمان که شمال: دستگیره های هوشمند، پریزهای هوشمند، آیفون هوشمند، آباری و نگهداری گلها و ...
  • داشتن اپلیکیشن خانه و ساختمان هوشمند و نرم افزار برای مدیریت ساختمان و تجهیزات خانه. که اینمورد با تعریف سطح دسترسی کاربران مشخص میشود.

محصولات هوشمند شرکت :TIS

1)    کلید هوشمند لونا

2)    کلید هوشمند مارس

3)    سری تیرا

4)    پنل های کنترل  و درب باز کن های هوشمند TIS

5)    سنسور ها هوشمند TIS

6)    اسپیکر ها هوشمند و با کیفیت متنوع TIS

7)    تجهیزات کنترل هوشمند پرده

8)    ریموت های چندکاره هوشمند TIS

9)    سیستم ارسال پیامک هوشمند TIS

10)   ماژول هوشمند TIS

11)   دیمر و رله های هوشمند TIS

12)    سایر قطعات و تجهیزیات هوشمند سازی TIS

کلید لمسی لونا در خانه هوشمند:

یکی از زیباترین محصولات TIS کلیدهای هوشمند لونا می باشد که کاملا لمسی است. از ویژگی های این محصول می توان به کنترل خطوط روشنایی، پرده برقی، تغییر سناریو، سیستم گرمایش/سرمایش در خانه هوشمند و همچنین کنترل فنکوئل‌، هواساز، کولر گازی و همچنین کنترل گرمایش از کف اشاره کرد.

یکی دیگر از قابلیت های جذاب کلیدهای هوشمند لونا پخش موسیقی و آهنگ مورد علاقه از آلبومی خاص با نمایش نام موسیقی و مشخصات کامل آن می‌باشد.

این کلید دارای ترموستات داخلی می باشد و می تواند به جای یک ترموستات کار کند و خانه از وجود ترموستاتی دیگر بی نیاز می شود همچنین این محصول دارای گیرنده IR است و امکان هماهنگ شدن با ریموت کنترلر هوشمند را دارد.

برای کلید هوشمند لونا می توان به صورت دستی سناریو تعریف کرد. صفحه نمایش این محصول تمام لمسی 3/4 اینچ می باشد و میتواند 18 خط روشنایی مختلف، 2 سر خط RGB و 8 سیستم گرمایشی و 2 گرمایش از کف را کنترل کند. دارای صفحه اختصاصی Weather Station می باشد. همچنین سیستمهای  صوتی و تصویری و امنیتی و پرده برقی و درب ها را کنترل می کند. امکان اجرای 24 سناریو مختلف و قابلیت نمایش انرژی مصرفی را دارد.

Protocol Engineering

انواع کلیدهای لمسی لونا در خانه هوشمند:

کلید هوشمند لونا تاچ هتلی (Luna Outdoor bell)

کلید هوشمند لونا تاچ کارتی (luna Hotel Card)

کلید هوشمند لونا تاچ پاتختی (Luna bed said)

کلید هوشمند لونا تاچ ۹ پل (Luna 9G)

دیگر امکانات کلید هوشمند لونا در خانه هوشمند:

1)    دارای ۳ صفحه مجزا برای کنترل سیستم روشنایی

2)    قابلیت کنترل سیستم DMX و DALI برای تغییر رنگ روشنایی به ۱۶ میلیون رنگ

3)    قابلیت برنامه نویسی به صورت دستی و نرم افزار

4)    امکان کنترل تلویزیون و دیگر سیستم های ریموت دار در یک صفحه مجزا

5)    دارای دو صفحه مجزا برای ایجاد سناریو های مختلف

6)    قابلیت فارسی سازی صفحات برای راحتی در کارکرد با سیستم

7)    قابلیت آپدیت کردن ورژن سیستم

8)    در دو رنگ: سفید و مشکی موجود است

9)    جایگزینی مناسب برای کلیدهای پرتعداد سنتی اتاق‌ها

10)   قابلیت انتخاب تصاویر گرافیکی (آیکون‌ها) بر روی سناریوها توسط کاربر

11)   دارای چندین صفحه مختلف جهت کنترل: سیستم های روشنایی سیستم صوتی سیستم های سرمایش / گرمایش پرده های برقی سیستم امنیتی

12)    قابلیت نمایش زمان، تاریخ، شماره آهنگ، وضعیت روشن یا خاموش بودن مصرف کننده‌ها

13)    این کلید دارای ترموستات داخلی بوده از ین رو قابلیت نمایش درجه حرارت را دارا می‌باشد

کلید لمسی مارس در خانه هوشمند:

یکی دیگر از محصولات TIS با طراحی زیبا و تنوع رنگی متفاوت کلید هوشمند مارس می باشد. کلید هوشمند مارس  دارای ۱۲ کلید می باشد ۲ کلید برای کنترل هوشمند دما و ۱۰ کلید برای اجرا سایر فرامین هوشمند به همراه صفحه OLED با رزولیشن و وضوح بالا می‌باشد. هر کدام از کلیدها دارای دو LED می‌باشند که هرکدام می‌توانند به رنگ‌های آبی، قرمز و سبز تغییر یابند. جهت کنترل گرمایش و سرمایش محیط و هماهنگ شدن با سیستم هوشمند HVAC کلید هوشمند مارس دارای یک سنسور تشخیص دما (ترموستات هوشمند) می باشد. این کلید هوشمند جهت هماهنگ شدن با آمپلیفایر هوشمند (پخش کننده موسیقی) طراحی شده و امکان پخش، تعویض آلبوم‌ها، موسیقی و عوض کردن ترک را به کاربر میدهد؛ این کلید به سیستم هوشمند   S-BUS متصل می‌شود و می‌توان از طریق آن سناریوها، چراغ‌ها و پرده برقی را به راحتی کنترل کرد. کلید هوشمند مارس را می توان با گیرنده مادون قرمز کنترل کرد همچنین توانایی نمایش خطاها و هشدارهای سیستم هوشمند دارد.

جنس استفاده شده برای کلید هوشمند مارس ضد آتشسوزی دارای استاندارد CE و ICs و PCB ایالات متحده امریکا می باشد.

سایر کلید های هوشمند مارس با قابلیت مشابه در حالت های 4، 8 و 12 پل و در رنگ های متنوع طلایی، مشکی، سفید، نفره و… تولید شده است.

امکانات دیگر کلید لمسی مارس در خانه هوشمند:

1)    این کلید به سادگی با ریموت IR سیستم هوشمند TIS هماهنگ شده و می‌تواند به صورت مستقیم با آن کنترل شود.

2)    کلید هوشمند مارس با صفحه نمایش 9/0 اینچ با کیفیت بالا

3)    قابلیت برنامه ریزی دستی در سیستم هوشمند

4)    توانایی نمایش خطاها و هشدارهای سیستم هوشمند

5)    قابلیت کنترل شیر برقی و سیستم‌های گرمایش از کف

6)    قابلیت کنترل سیستم‌ گرمایش و سرمایش و کنترل آن توسط سیستم هوشمند

برای دیدن رزومه مجموعه نرم افزاری ایماهو اینجا کلیک کنید.

 
برای سفارش اپلیکیشن و طراحی سایت همین حالا با تماس بگیرید (همراه با مشاوره رایگان)
 
09907104568
09359840831

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟